Rozliczenia i umorzenia Tarczy Finansowej PFR 1.0 – przygotuj się!


Rozliczenia

29.04.2021 minie rok od rozpoczęcia przyjmowania przez polskie banki komercyjne i spółdzielcze wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. Oznacza to, że już niebawem pierwsi z beneficjentów programu będą zobowiązani do rozliczenia otrzymanej subwencji. Zgodnie z regulaminem ma to nastąpić w terminie dziesięciu dni roboczych od upływu 12 miesięcy liczonych od dnia wypłaty subwencji. Dokładny termin zależy zatem od miesiąca, w którym beneficjent otrzymał pomoc finansową z PFR.

Ważne – w przypadku braku złożenia oświadczenia w terminie, PFR zażąda zwrotu subwencji w pełnej wysokości.


Umorzenia

23.03.2021 Premier ogłosił, iż umorzenia subwencji, które rozpoczną się po 29.04.2021 będą pełne – firmy, których działalność jest wykonywana w co najmniej jednym z 54 kodów PKD będą mogły po spełnieniu warunków formalnych skorzystać ze 100% umorzenia subwencji. Pierwotnie umorzenia mogły wynieść maksymalnie 75% (przy spełnieniu odpowiednich warunków).

Nowy regulamin uwzględniający ogłoszoną zmianę ma pojawić się na stronie PFR dzisiaj (14.04.2021).


Szkolenia

Warto do rozliczenia przygotować się już zawczasu – swoją pomoc oferuje PFR, który od 15 kwietnia (już od jutra!) będzie prowadził bezpłatne i otwarte szkolenia online dla przedsiębiorców. Szkolenia obejmować będą zasady rozliczania i umarzania Tarczy Finansowej PFR 1.0 dla mikrofirm i MSP. Informacje o terminach szkoleń i zapisach znajdziesz TUTAJ.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się tą wiedzą z innymi i zostaw komentarz lub napisz do nas, aby uzyskać pomoc. Dziękujemy 💜

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *